Василь Байцим

депутат Волинської обласної ради

Звіт про діяльність

Бізнес

Ще у 1996 році Василь Байцим очолив інформаційно-аналітичний відділ інвестиційної компанії. Упродовж 1998-2001 років він займав посаду голови правління ВАТ “Ківерціспецлісмаш”. Ось як в одному з інтерв’ю він характеризував свою роботу на цьому підприємстві:

«Спостерігав тиждень-два, що на ньому твориться. Побачив, що люди приходять на роботу приблизно об 11-й годині, кози пасуться на території. Три роки там була заборгованість із виплати зарплати. Оце, думаю, «попав». Але – нічого робити, раз уже це твоє, то мусив щось думати, пропонувати іншим власникам акцій своє бачення розвитку цього підприємства та що потрібно зробити, аби підприємство вивести з фінансової кризи... В 2000 році волиняни визнали мене переможцем в номінації «Бізнесмен року», бо через 2 роки це підприємство стало одним із бюджетоутворюючих платників Ківерець і сумарних податків проплачувало більш ніж мільйон гривень у бюджети всіх рівнів. У 2000 році колектив, який я очолював, був лідером серед середніх підприємств регіону, отримав подяки й грамоти від влади, від Кабінету Міністрів. Борис Клімчук, до речі, був тоді головою адміністрації і також допомагав нам, Василь Дмитрук – головою облради, Анатолій Грицюк – головою Ківерцівської ради. Скільки грамот і подяк я від них маю!. Так, часи були набагато тяжчі, ніж зараз: грошей практично не було, бартер, відключення електроенергії тощо, але працювали всі дружно. Як тільки мене запросили на державну службу, відразу запропонував колективу «Ківерціспецлісмаш» викупити в мене пакет акцій».

У 2010 році Василь Байцим був призначений на посаду голови Наглядової ради ПАТ “Ковельсільмаш”. Втім, працював на ній нетривалий час, оскільки був запрошений новопризначеним міським головою Луцька зайняти посаду заступника з питань економіки.

Місцеве адміністрування

Ознайомлення зі специфікою роботи державного апарату Василь Байцим розпочав із посади заступника начальника головного управління економіки Волинської облдержадміністрації у 2003 році. У 2005 році йому запропонували зайняти посаду заступника голови Волинської облдержадміністрації. У 2007 році він став заступником міського голови міста Луцьк, а у 2008 році увійшов до команди Миколи Романюка, вдруге посівши місце заступника голови обласної державної адміністрації. Одним з ключових напрямків діяльності на даних адміністративних посадах було залучення інвестицій. Пряма мова:

«На Волині, наприклад, пам’ятаю, як прийшов в обласну адміністрацію, розповідав депутатам, захищаючи програму, що через 3 роки ми залучимо 100 мільйонів доларів (а тоді було десь, може, 25-30 мільйонів), вони не повірили. Казали – чекай, ми за 15 років залучили 30 мільйонів доларів. Але вже на кінець 2008 року в область було залучено 330 мільйонів доларів».

Крім того, до досягнень Василя Байцима можна віднести створення Волинського обласного фонду підтримки підприємництва (у 2010 році він зайняв перше місце у щорічному рейтингу фондів підтримки підприємництва), підтримка обласного бізнес-інкубатора та місцевих фондів підтримки підприємництва (зокрема, у Ковелі та Луцьку), патронаж реалізації проектів міжнародного співробітництва в області та проектів із розвитку туризму.

На даний момент Василь Байцим займає посаду заступника міського голови м. Луцька, де патронує напрямки, пов’язані з розвитком економіки, підприємництва, транспортної інфраструктури та міжнародного співробітництва.

Наука

У 2002 році Василь Байцим захистив дисертацію кандидата економічних наук на тему «Підприємницька модель антикризового управління підприємством» за спеціальністю: «Підприємництво, менеджмент, маркетинг». Після цього здійснював наукову та дослідницьку діяльність, навчався в докторантурі Національної академії державного управління при Президентові України (м. Київ). Результати наукових досліджень були опубліковані у 53 наукових статтях у спеціалізованих наукових журналах, збірниках наукових праць та наукових вісниках; одній депонованій науковій статті; одному навчальному посібнику; трьох колективних монографіях. Зараз працює над написанням докторської дисертації на тему “Ефективність державного регулювання економіки регіону”, що спрямована на розробку ефективних інструментів державного управління місцевим економічним розвитком.

Депутатська діяльність

У 2006 році Василь Байцим був обраний депутатом Волинської обласної ради від Блоку Юлії Тимошенко. Упродовж каденції займав посаду голови бюджетної комісії. На чергових виборах до обласної ради у 2010 році він балотувався по одномандатному мажоритарному виборчому округу №36 (м. Ковель), впевнено перемігши. Є членом постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Про свою депутатську діяльність він розповідає в інтерв’ю:

«Кожної суботи я проводжу прийом жителів Ковеля особисто. Мій прямий ковельський телефон 7-35-03, на який може подзвонити будь-який ковельчанин, і не тільки з 36-го округу, де я пройшов по мажоритарці, домовитися про зустріч у суботу в одному з моїх офісів: чи це на «Ковельсільмаші», де у мене є громадська приймальня, чи на вулиці Степана Бандери, 9, у бізнес-центрі, де я спілкуюсь з підприємцями Ковеля, чи у міській раді, чи в готелі «Наше місто», де ми плануємо створити обласний Центр роботи з інвесторами (там вже створена віртуальна агенція із залучення інвестицій).

На сьогодні я маю понад десяток колективних звернень. У першу чергу їх і опрацьовую – колективні звернення. Також вирішую і приватні питання. Як правило, це проблеми працевлаштування ковельчан. Наприклад, директор Ковельського промислового коледжу написав, що студенти з різних регіонів Волині проживають у студентському гуртожитку, який потребує невідкладного ремонту даху загальною площею понад 700 м2. В коледжі відкрито спеціальність «Обслуговування програмних системних комплексів» і відчувається гостра нестача комп’ютерної техніки, просять допомогти 5-ма одиницями комп’ютерів. Також є побажання допомогти з впровадженням енергозберігаючих заходів, зокрема, це реконструкція котельні, заміна двох котлів та зовнішньої тепломережі. З виправної колонії приїжджали керівники з проханням знайти роботу для установи – знайшли. З ДЮСШ просять допомогти з борцівськими килимами, м’ячами і так далі. Проблем у ковельчан, як і у всіх, багато… але ж в тому і сенс депутатської діяльності – допомагати вирішувати виборцям їхні повсякденні проблеми.

«Відповідно, я як депутат обласної ради що в моїй силі та компетенції – вирішую самостійно, чого не можу вирішити сам – готую звернення до голови обласної адміністрації, голови обласної ради, міського голови, інших керівників з проханням допомогти мені у вирішенні цих проблем ковельчан безпосередньо у місті Ковелі, Луцьку чи області. Мої депутатські запити, згідно з законом, повинні бути опрацьовані чиновниками, які за це отримують зарплату з податків моїх виборців, та цими ж чиновниками мають бути запропоновані варіанти вирішення проблем, які піднімають ковельчани. Зараз над моїми запитами працюють у фінансовому управління ОДА, управлінні промисловості міської ради.»

Партійна робота

Членом Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Василь Байцим став ще у 2000 році. Це був період, коли згодом потужна політична сила лише організовувалась. Перемога демократичних сил у президентських виборах 2004 року та, згодом у парламентських виборах призвела до того, що до партійної структури потрапило багато як щирих прихильників цієї політичної сили, так і тих, хто використовував членство у партії винятково з метою особистих кар’єрних устремлінь. Згодом це проявилось у виникненні внутрішнього конфлікту між різними членами партії. Ось як описує ситуацію сам Василь Байцим:

«Я в «Батьківщині» з 1999 року, квиток отримав у 2000-му, причому одним із перших людей на Волині з усіма підписами лідерів, в тому числі Юлії Володимирівни Тимошенко та Олександра Турчинова. У 2006 році, коли вибрали керівником обласної організації Олійника, я був у нього заступником. Анатолій Грицюк, очевидно, думає, що «Батьківщина» жила тільки тоді, як він прийшов в обласну організацію. Але було життя у «Батьківщини» і до Грицюка. І воно було не менш цікавим, ніж зараз. Як на мене, до цього часу не можу зрозуміти реальних обґрунтованих причин, чому поставили питання на бюро про моє виключення з партії люди, які всього кілька років у ній і нічого ще не зробили ні для «Батьківщини», ні для Волині, ні для лучан, ні для себе за великим рахунком».

 

Відео:

Пікет Партії Зелених біля Луцької міськради
Василь Байцим в передачі «Ваш депутат», травень 2014.
Василь Байцим в передачі «Ваш депутат», лютий 2013.
«Відкриваємо Волинь для польських інвесторів». Звіт про візит офіційної делегації Волинської області до Польщі 9-12 липня 2012 року.
В. Байцим в передачі «Європейський поступ».
Василь Байцим в передачі «Ваш депутат», 2012.

Фотогалерея: